Hooldusjuhend

1. Õlitatud pindade korral soovitame mööblit õlitada regulaarselt. Alguses võib toodete pind tunduda kuivem ja seetõttu tuleb mööblit õlitada tihedamini. Hiljem 1-2 korda aastas. Õli hõõrutakse puhta lapiga puhtale ja kuivale pinnale puidu mustri suunas. Seejärel lastakse õlil imbuda ca 20 min. Vältimaks ebaühtlast tulemust, tuleb üleliigne õli eemaldada kuiva ja puhta lapiga puidu mustri suunas (kehtib õlitatud mööbli kohta). Tooteid pakendist eemaldades, võib puidu pind tunduda kuiv ja veidi kare. Kuna tegu on loodusliku materjaliga, on puit õli endasse tõmmanud ja puidu pinda tuleb uuesti kergelt õlitada nagu eelpool mainitud. Karedust saab eemaldada kergelt liivapaberiga (150) puidu mustri suunas enne õlitamist.

2. Mustust ja tolmu tuleb eemaldada puhta vee ja lapiga. Vältida tuleb keemilisi pesuaineid!

3. Puitmööbli puhul tuleb vältida kuumade nõude ja toitude asetamist otse puidu pinnale, mis võivad kahjustada puidu pinda. Soovitame kasutada spetsiaalse kummist põhjaga kuumakindlaid lauakatteid ja kuumaaluseid.

4. Vesi ja vedelad ained tuleb eemaldada puidu pindadelt koheselt vältimaks pinnakahjustusi. Eriti hoolas tasub olla värviliste vedelike puhul (vein, mahl jne.), mis võivad kahjustada puidu pinda.

5. Puitmööbli puhul tuleb hoiduda kokkupuutest kuuma ja otsese päikesega vältimaks pragude teket ja puidu värvimuutusi. Mööbel on kasutatav ainult siseruumides, toatemperatuuril. Vältida tuleb liigset niiskust ja temperatuuride kõikumisi. Teravad esemed kahjustavad puidu pinda. Valge ja tumeda tamme viimistlusega tootede puhul tuleb olla eriti ettevaatlik teravate esemetega, mis kahjustavad eriviimistlusega puidu pinda.

6. Mööbli paigutamisel tuleb mööblit alati tõsta vältimaks ühendus– ja liimikohtade vigastusi.

7. Nahkpindadelt eemaldada mustus puhta vee ja lapiga, pind kuivatada. Kasutada spetsiaalseid naturaalnaha puhastusvahendeid.

8. Puhastuslapid, millel on õli, soovitame koheselt põletada või ära visata, vältimaks võimalikku isesüttimist.

Kontakt

FACITA OÜ

Reg.kood 10801340

Aadress: Pühi küla, Kambja vald, 62019 Tartu maakond
Üldtelefon: 7 353 850
E-post: info@facita.ee