Mööblitootmises kasutatavad põhimaterjalid

MDF-Puitplaat

Puitplaat toodetakse peenetest puidukiududest, mis pressitakse kokku kõrgel rõhul ja temperatuuril. MDF-plaadil on ühtlane tihedus, tänu millele on teda võimalik lihtsalt töödelda. Plaadi katmine värviga, dekoratiivsete materjalidega või spooniga on väga mugav. Plaate võib katta ka laminaadi, immutatud paberi või naturaalspooniga.

Spoonplaat

Spoonplaat on naturaalse spooniga kaetud puitlaastplaat. Spoon on puidu pinnalt lõigatud õhuke lehtvineer, mis plaadi valmistamisel liimitakse laastplaadi peale. Spoon on sama naturaalne, kui mis tahes puit. Plaat on mõlemalt poolt lihvitud ja väga kergesti töödeldav.

PLP-Puitlaastplaat

Puitlaastplaat on puitplaat, mis on valmistatud kõrgel temperatuuril ja survel kokku pressitud puidulaastudest ja sideainest. Enamasti kasutatakse spetsiaalseadmes purustatud okaspuidu laastu. Niiskuskindla puitlaastplaadi puhul kasutatakse kokkupressimisel niiskuskindlat liimi. Toodetakse nii kuivades kui ka niisketes tingimustes kasutatavat puitlaastplaati.

Vineer

Vineer on kihiline materjal, mis valmistatakse õhukeste puitlehtede kokkuliimimise teel. Spooni kihtide arv sõltub vajalikust paksusest, ning need asetatakse vineertahvlisse üksteise suhtes kiudude suunaga risti.

Servakant

Plaadi servaviimistluseks kasutatakse sama melamiini, ABS või akrüül servakanti. Melamiinkant on õhuke servapealistusmaterjal. ABS servakant on võrreldes teiste kantidega vastupidavam mehaanilistele mõjutustele ning kuumuskindlam.

Melamiinplaat

Melamiinplaat on puitlaastplaat, mille ülemine ja alumine pind on kaetud melamiinvaiguga immutatud kõrgsurve pressimisel saadav kattepaber.

Kõrgsurvelaminaat

Kõrgsurvelaminaat on materjal, mis tagab suure kulumiskindluse ja vastupidavuse kriimustustele. Kõrgsurvelaminaadi enamlevinud paksus on 0,8 mm, mida saab liimida erinevatele plaatmaterjalidele. Materjali põhilisteks kasutuskohtadeks on köögi töötasapinnad, töölauad, lettide pinnad ja teised tihedat kasutust nõudvad kohad. Kõrgsurvelaminaadi kasutus annab võimaluse anda mööblile omapärast välimust.

Kontakt

FACITA OÜ

Reg.kood 10801340

Aadress: Pühi küla, Kambja vald, 62019 Tartu maakond
Üldtelefon: 7 353 850
E-post: info@facita.ee